אילו סוגי שטיחים קיימים?

שטיח הינו אלמנט שתמיד שובה את העין והלב והופך את החדר למעוצב ואת הרצפה לנעימה יותר. וכמו כל דבר בחיים המודרניים, אפשרויות הבחירה רבות ומגוונת כאשר מעוניינים להתאים שטיח לחדרי הבית. בשורות הקרובות נסקור בפניכם את סוגי השטחים הנפוצים ביותר, מה שיעזור לכם לבצע את הבחירה המוצלחת ביותר.

 

שטיחים פרסיים

שטיחים פרסיים הם שטיחים שפותחו אי שם לפני יותר מ- 1500 שנים בפרס העתיקה, עם שיטת טוויה ייחודית של שתי וערב בעבודת יד כמובן. השטיחים הפרסיים כוללים שכבת בד כותנה מרכזית ועל כן כבדים מאוד ותורמים רבות לחימום הבית בחורף. כיום ניתן למצוא שטיחים פרסיים מודרניים בעלי קווי דמיון עיצוביים שדומים מאוד לשטיחים המקוריים של פעם, אך כיום הם אינם מיוצרים בהכרח בפרס, אלא במדינות אחרות בכל רחבי העולם ובעיקר באסיה. השטיחים הפרסיים הנפוצים ביותר בישראל הם שטיחי זיגלר, וינטג’ קרמן ושטיחים אפגניים. לכל אחד מאלו קווי עיצוב וגוונים ייחודיים שעוזרים להתאימם לכל חדר שתרצו.

 

שטיחים מוכנים

השטיחים המוכנים שונים משטיחי עבודת היד בכך שהם מעשי ידי מכונה בייצור המוני. אין הדבר אומר כי הם אינם איכותיים או חזקים, אך בהחלט ניתן להגיד כי הם בעלי מראה מודרני עם אפשרויות עיצוב גבוהות יותר, כדוגמת הקולקציות SPECTOR ו- GRAND החדשות. שטיחים מוכנים הם שטיחים שבהם משתמשים על מנת לחפות שטחים גדולים ברחבי הבית (למשל, שטיחים מקיר לקיר) או כאשר מעוניינים להקנות לחדר מראה נפחי ומודרני יותר עם הדפסים ומרקמים ששונים לחלוטין מאלו שמציעים הפרסיים. השטיחים המוכנים עשויים ממגוון רחב של חומרים לרבות המיקרופייבר (שאותו גם קל מאוד לנקות ואינו סובל מרגישות לכתמים) שעליו ניתן להדפיס בקלות ולהפוך את השטיח למיצג אומנותי של ממש.

 

שטיחים מיוחדים

השטיחים המיוחדים כשמם כך הם, שכן הם עשויים מחומרים שאינם שגרתיים ו/או מתאימים לצרכים ייחודיים. למשל, בקטגוריה זו ניתן למצוא את שטיחי החבלים, הארוגים בעבודת יד ומתאימים ליצירת אווירה כפרית אותנטית, שטיחי העור ודמויי העור ושטיחי ה- PVC או לינולאום שמתאימים לשימוש אף בחדרי רחצה.

 

בשמחון הבית לעיצוב תוכלו למצוא את כל סוגי השטיחים הללו ועוד הרבה יותר (וילונות, פרקטים שטיחים, טפטים וחיפויי קירות מיוחדים) . אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר וצוות המקום כבר יידע להתאים עבורכם את השטיח המוצלח ביותר.

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

1
שלום, במה אוכל לעזור לך?
ב״שמחון״ תוכלו לקבל את כל הפתרונות לשטיחים, וילונות, פרקטים, טפטים וחיפויי קירות
Powered by